INVEST - מדריך השקעות

נדל"ן עסקי – השפעת שיפוץ דירה על ערך הנכס

לשיפוץ דירה השפעה ישירה על השבחתה ועליית ערכה, אך זאת במידה שהשיפוץ מתנהל בתבונה תוך שימת לב למהותו ולעלויותיו. כמו כן, חשוב לדעת כי לא כל סוג של שיפוץ הינו רלוונטי לעליית ערך הנכס, ואילו שיפוץ שאינו מתוכנן כראוי עלול אף לגרום לנזק כלכלי. לכן, יש להיוועץ באיש מקצוע שיעריך את עליית ערך הנכס עקב השיפוץ, ואת סוג העבודות הנדרשות. מעבר לכך, ייתכן שהעלאת ערך הנכס שברשותכם אינה מצריכה שיפוץ מקיף. לדוגמא, מספר נגיעות קלות עם השקעה כספית מינימאלית, כמו צביעת קירות או הדבקת טפטים איכותיים, עשויה להעלות פלאים את ערכו.

 

גם שיפוץ קל משפיע על ערך הנכס

 

בהשוואה לנכס ישן ומוזנח, קיימים סיכויי מכירה מהירה בתנאים מועדפים לדירה משופצת וצבועה, שהינה בעלת חזות נעימה ומזמינה, וללא ליקויים. חשוב להדגיש כי שיפוץ הדירה לצורך הפיכתה לאטרקטיבית אינו חייב להיות יקר, ושלעיתים מספיק שיפוץ קוסמטי כדי לשפר את חזות הנכס. שיפוץ זה יכלול בין היתר החלפת שקעים בולטים או חסרים, תיקון, צביעה או החלפה של דלתות פנים, סיוד וצביעת קירות מתקלפים ורטובים, החלפת אריחים ומרצפות שבורות, ופוליש לרצפה. כמו כן, חידוש של חדר האמבטיה והמטבח הינו אחד האלמנטים המרכזיים שנבדקים על ידי הקונה, כך שמומלץ במידת הצורך להחליף כיורים ומקלחת, ואף לדאוג למושב אסלה חדש. בנוסף, כדאי להחליף ידיות של ארונות מטבח, ולנקות באופן יסודי את  אריחי האמבטיה והמטבח. יש לציין כי קיימות מספר עבודות שיפוץ יותר מקיפות אך לא יקרות, העשויות לתרום באופן מהותי להעלאת ערך הנכס, כמו הוספת קיר גבס או מחיצה, או התקנת סורגים.

 

שיפוץ הבית להעלאת ערכו - רק עם אנשי מקצוע

 

במידה שהינכם מתכוונים לשפץ את ביתכם על מנת להעלות את ערכו בשוק, בין אם למטרת מכירה או השכרה, חשוב שתפנו אל אנשי מקצוע מיומנים ואיכותיים. הדבר נכון גם אם מדובר בעבודות פשוטות לכאורה כמו צביעת קירות, ואפילו אם הינכם בעלי יכולות טכניות לביצוע עבודות מורכבות יותר, כמו התקנת פרקטים. זאת מאחר שלאיכות הגימור יש השפעה ישירה על מידת האטרקטיביות של הבית ושוויו. כך לדוגמא, צביעת קירות המסתיימת בנזילות, במראה לא אחיד, בסדקים או בגלישה לשוליים, לא רק שלא תעלה את ערך הנכס אלא אף עלולה להפחיתו ולהוריד את כל מאמצי השיפוץ לטמיון. לכן, גם עבור עבודות שיפוץ קטנות, ובוודאי אם מדובר בשיפוץ כולל ומורכב, מומלץ להשקיע מעט יותר בשירות מקצועי ואיכותי שיעניק לבית מראה מהוקצע ומחודש.
לחץ כאן וצפה במבחר הפרקטים של סיני סטור ובמידע מקצועי וטיפים לשיפוץ הדירה שלך.

 

נגיעות אחרונות בבית

 

לעיתים קרובות קנייתה של דירה מערבת רכיב אמוציונאלי, הנובע מהתרשמות הקונה ומהתחושות הנעימות שהדירה משרה עליו. לכן, בעת הצגתה יש לשים לב לפרטים קטנים שיכולים לעשות את כל ההבדל בין דחייה לרכישה, כדוגמת תאורה הולמת ומחמיאה, וילונות רכים, ניחוח נעים, עציצים מטופחים, וכמובן היות הבית מסודר, נקי ומאורגן. 

  • השקעה סולידית

    • תיק השקעות סולידי , כלומר ללא סיכון גבוה , מתיק השקעות זה הרוחים או הפסדים הם מינימאלים - מתאים במיוחד למשפחות ואנשים מבוגרים שרוצים הכנסה צדדית . ניתן לבחור גם תיק השקעות ללא מניות .
  • השקעה במניות

    • תיק השקעות ממניות בלבד מהארץ ומחו"ל בפיזור גלובלי לפי רמות סיכון שיגדיר הלקוח. מתאים לכל האנשים שמעוניינים לגעת בתחום ההשקעות.
  • תיק השקעות שותף

    • תיק השקעות עם הכנסה שוטפת המותאם לצרכי הלקוח , גילו מטרותיו ומצבו הכלכלי. התיק מורכב ממוצרים פיננסים מהארץ ומחו"ל בפיזור מתאים ולפי רמת הכנסה ורמת סיכון שהלקוח יגדיר. תיק השקעות זה מאפשר ללקוח לקבל הכנסה שותפת מידי חודש , אולם הסיכון בתיק השקעות מסוג זה הוא גבוה יחסית ומתאים לצעירים .