INVEST - מדריך השקעות

הכשרת יזמות נדל"ן למקצועיות בשטח

כפי שכבר מוכח, כיום ענף ההשקעות בנדל"ן הינו אחד מענפי ההשקעה הבטוחים ביותר. אף על פי כן, גם ענף זה נתון לתנודות בשוק נוכח השפעות חיצוניות בלתי תלויות. מסיבה זו, כדאי שכל השקעה בתחום תעשה על סמך יכולת זיהוי תנודות אלו מבעוד מועד שתתאפשר בעזרת כלים מקצועיים לצורך ביצוע עסקה חכמה ונכונה. באמצעות הכשרה מקצועית על ידי גופים מתמחים בתחומם, כיום ניתן לרכוש ידע תיאורטי וכלים מעשיים בענף הנדל"ן ולהצטייד בארגז כלים לצורך תכנון וביצוע עסקאות נדל"ן בארץ ובחו"ל. להלן מידע ב- 60 שניות אודות קורסי יזמות נדל"ן, מיפוי קהל היעד להכשרה מקצועית מהסוג וחשיבותם להשקעה מוצלחת בתחום:

מסלולי לימודים ותכנים

בדומה ליתר לימודי התעודה והקורסים המקצועיים המתקיימים כיום במוסדות לימוד שונים ברחבי הארץ, גם במקרה של קורסי יזמות נדל"ן, מסלול הלימודים הינו נוח ומיועד לאנשים עובדים. לעומת לימודי תואר אקדמיים, קורסי יזמות נדל"ן אינם דורשים היערכות או גמישות מיוחדת. תכני הלימוד הינם מגוונים ומרתקים. החל משיעורים העוסקים בתחומים המתמקדים בענף הנדל"ן כמו שמאות נדל"ן, מיסוי בענף וההיבטים השונים בנדל"ן ועד תחומי לימוד עסקיים המתייחסים לבניית תכנית עסקית, חוזי יזמות נדל"ן, עסקאות וגם מכרזים ממשלתיים ופרטיים בתחום יזמות נדל"ן בארץ ובחו"ל, מימון, שיווק נדל"ן ועוד. תחום היזמות הינו מגוון וכולל בחובו סוגיות משפטיות ופיננסיות מרתקות. לצד הקניית הידע המעשי בתחום דיני מקרקעין ונדל"ן, התלמידים לומדים נהלים ועצות להתנהלות נכונה מול מהנדסים וקבלנים הלוקחים חלק בפרויקטים. הקניית הידע והכלים המקצועיים העדכניים בתחום והיכרות עם יזמים במהלך תקופת הלימודים תורמים לא רק ליסודות ליזמות בתחום אלא גם לחיזוק הביטחון, שהינו הכרחי בהתנהלות מול כל הגורמים הרלוונטיים הלוקחים חלק בעסקאות נדל"ן.  כך שבסיומה של ההכשרה, המעניקה תעודת קורס יזמות נדל"ן, הבוגרים יהיו בעלי הידע והיכולת להעריך את הכדאיות של פרויקט נדל"ן, לגייס את אנשי המקצוע המתאימים ביותר שילוו את הפרויקט, לקדם עסקאות בתחום, למצוא פתרונות מימון לפרויקט (לרבות גיוס כספים ואיתור משקיעים) ולדעת כיצד לשווק את המוצר בצורה הנכונה והיעילה ביותר בהתאם לייחודיות שלו.

קהל היעד להכשרה בתחום יזמות נדל"ן

קורס יזמות נדל"ן מיועד ומותאם בתכניו לקהל יעד שאפתן, בעל מטרות עסקיות, המעוניין להשקיע בענף הנדל"ן כאפיק בטוח ומוצלח ככל הניתן. קהל זה כולל מתווכי נדל"ן, שמאים ויתר אנשי המקצוע מהתחום המעוניינים להרחיב את הידע שלהם באופן מקצועי, כמו גם לאלו שבבעולתם קרקע והינם מעוניינים למכור אותה או להקים עליה פרויקט נדל"ן. הקורס, שרלוונטי ביותר ליזמים, משקיעים בתחילת דרכם ולשאר קהל היעד שהוזכר, הינו משתלם לטווח הארוך מאחר ומספק את הידע התיאורטי, המשפטי והפיננסי הנדרשים להתמודדות ולהתנהלות פיננסית נכונה בעולם הנדל"ן התחרותי מתמיד. חשוב להדגיש כי הכלים הנרכשים להתמודדות מול נהלים בירוקראטיים ומשפטיים מסורבלים הינם הכרחיים כיום על מנת ליצור השקעה נבונה שתניב פירות לעתיד. כלים אלו, הכוללים בניית תכנית עסקית ייעודית למיזם בתחום הנדל"ן, תכנון פרויקטים וניהולם, יאפשרו התנהלות טובה יותר בדרך רווית מכשולים שעשויה לכלול לא מעט מצבים בלתי צפויים. 

  • השקעה סולידית

    • תיק השקעות סולידי , כלומר ללא סיכון גבוה , מתיק השקעות זה הרוחים או הפסדים הם מינימאלים - מתאים במיוחד למשפחות ואנשים מבוגרים שרוצים הכנסה צדדית . ניתן לבחור גם תיק השקעות ללא מניות .
  • השקעה במניות

    • תיק השקעות ממניות בלבד מהארץ ומחו"ל בפיזור גלובלי לפי רמות סיכון שיגדיר הלקוח. מתאים לכל האנשים שמעוניינים לגעת בתחום ההשקעות.
  • תיק השקעות שותף

    • תיק השקעות עם הכנסה שוטפת המותאם לצרכי הלקוח , גילו מטרותיו ומצבו הכלכלי. התיק מורכב ממוצרים פיננסים מהארץ ומחו"ל בפיזור מתאים ולפי רמת הכנסה ורמת סיכון שהלקוח יגדיר. תיק השקעות זה מאפשר ללקוח לקבל הכנסה שותפת מידי חודש , אולם הסיכון בתיק השקעות מסוג זה הוא גבוה יחסית ומתאים לצעירים .