INVEST - מדריך השקעות עם לב חם

איך לנצל את מנגנון שוק המט"ח לטובתך?

כשאני מספרת שאני עוסקת במסחר במטבע חוץ (מט"ח) או בשמו הנוסף פורקס, מיד שואלים אותי: את מצליחה להרוויח מזה כסף? ואני בחיוך עונה, כמובן שכן, זו הדרך הטובה ביותר להרוויח כסף ולייצר תוספת הכנסה. אם אתה מחפש דרך להרוויח כסף ולהגדיל את המשכורת שלך בעשרות אחוזים, מסחר במט"ח הוא הדרך לעשות זאת.

למה? אתה שואל.

כדי לענות על השאלה הזאת אני חייבת לספר לך מספר דברים על שוק הפורקס: ראשית חשוב לדעת ששוק המט"ח הוא השוק הגדול ביותר מבין שווקי ההון בעולם. שוק המט"ח מגלגל למעלה מ-3 טריליון דולר ביום אחד! עובדה זאת לכשעצמה מציגה כאן אפשרות עצומה לרווח. תחשוב לרגע אם אתה מחפש לקחת נתח של רווח איפה הכי כדאי לעשות זאת? בזירה שמראש מגלגלת סכומי עתק, בזירה שמראש ישנה תחלופה עצומה של כסף מיד ליד. זירה שכזאת היא בעלת הפוטנציאל הגדול ביותר מכיוון שנקודת הזינוק שלנו היא הטובה ביותר. ככול שיש יותר נפח מסחר האפשרות לקחת רווח היא גדולה יותר.

עובדה נוספת חשובה שצריך לדעת על שוק המט"ח היא שמדובר בשוק שעובד מסביב לשעון. המסחר בשוק המט"ח מתבצע 24 שעות ביממה, החל מיום ראשון בלילה ועד יום שישי בלילה ללא הפסקה. למה העובדה הזאת חשובה עבורנו? אנחנו חופשיים לבצע מסחר בשעות הנוחות לנו, בהתאם לסדר היום של כל אחד ואחד מאיתנו. עובדה זאת היא שמאפשרת לנו לשלב מסחר במט"ח יחד עם העבודה שלנו ביום יום ולנצל אותו כדרך לייצר תוספת הכנסה מבלי לפגוע בחיי המשפחה והעבודה שלנו.

השילוב של שני הדברים הללו יוצר עבורנו את השלב הראשון בדרך לניצול מנגנון שוק המט"ח לטובתך - יתרון הנזילות.

שוק שמגלגל סכומי עתק עצומים ועושה זאת ללא הפסקה 24 שעות ביממה לאורך השבוע מאפשר לנו כסוחרים להיכנס ולצאת מעסקאות בכל רגע נתון! תמיד יש מי שימכור לנו / יקנה מאיתנו – לכן לעולם לא ניתקע עם עסקה או מחוץ לעסקה. על מנת להבין זאת טוב יותר אני אתן דוגמה משוק המניות: מאחר ושעות המסחר מוגבלות בהתאם לשעות פתיחת הבורסה של המדינה בה אני סוחרת, יכול לקרות מצב שאני לא אוכל להיכנס לעסקה או לצאת מעסקה כי הייתי עסוקה בעבודה או עם המשפחה ופספסתי את שעות המסחר.
יכול גם להיווצר מצב שאין קונה כשאני רוצה למכור מניה שברשותי, או שאין מוכר כאשר אני לרכוש מניה מעניינת. כמות הקונים והמוכרים בשוק המניות הוא מוגבל ואף מצטמצם יותר בזמנים של הודעות כלכליות חשובות על חברה כזאת או אחרת.
לכן אני יכולה להיתקע עם עסקה שמפסידה: 1. כי הבורסה סגורה ואני לא יכולה לבצע פעילות. 2. כי אין מי שרוצה לקנות את המניה (היא יורדת – מפסידה).

בשוק המט"ח – זה לעולם לא יכול לקרות!! וזה יתרון עצום לנו כסוחרים!!

עכשיו, הדבר האחרון שחסר על מנת שתוכל לנצל את מנגנון שוק המט"ח לטובתך הוא להבין מושג חשוב שנקרא מינוף.

המינוף הוא במובן הפשוט ביותר, אפשרות לקבל הלוואה על מנת לבצע מסחר.
בשוק המט"ח אנחנו מרוויחים משינוי בשער המטבע בו אנחנו סוחרים. אולם, על מנת לייצר רווח משמעותי משינוי זה עלינו לסחור בסכום יחסית גדול. רגע רגע, אל תדאג, אין זה אומר שאנחנו צריכים שיהיה לנו ביד את הסכום הזה – בדיוק כאן נכנס המינוף לעזרתנו.
בשונה משווקים פיננסים אחרים הדורשים מאיתנו להביא הון עצמי די גדול למסחר, בשוק המט"ח אנחנו יכולים לסחור עם סכומי כסף קטנים. אפשר לסחור עם השקעה של 1000$ ואפילו פחות, ובעזרת המינוף ליהנות מרווחים כאילו השקענו 100,000$. זה פשוט לא קיים בשווקים אחרים.

חברת המסחר שבה אנו פועלים מאפשרת לנו לקבל הלוואה זמנית (לתקופת העסקה) כשסכום ההשקעה שלנו משמש כביטחון. חשוב שתדע שאתה לא מסכן סכום גדול יותר מסכום ההשקעה הראשונית שלך, אתה לא יכול להיכנס למינוס!!
המינוף הוא פוטנציאל אדיר לכל אחד ואחד מאיתנו, והוא הפוטנציאל שמעניין אותנו לצורך ניצול מנגנון שוק המט"ח לטובתנו. האפשרות להיכנס לזירה שיש בה כל כך הרבה כסף עם השקעה קטנה מצידנו כסוחרים – וכך לעשות "ממעט כסף הרבה כסף".

אז זהו המנגנון שלנו כבר כמעט מפוצח...

יש לנו זירה שמגלגלת טריליוני דולר ביום, 24 שעות ביממה ולכן הנזילות והזמינות שלנו היא מקסימאלית, הן מבחינת סדר היום והן מבחינת שעות ביצוע המסחר. בנוסף סכום ההשקעה שלנו הוא קטן אבל מאפשר לייצר רווח כמו בהשקעה גדולה יותר.

עכשיו נשאר למצוא את ההזדמנות לקניה או מכירה ולהתחיל להרוויח כסף. לקחת נגיסה קטנה בכל פעם, בלי להשתגע ובלי להסתכן יתר על המידה, ובכך לייצר לך הכנסה נוספת משמעותית בכל חודש.

זהו השלב האחרון בפיצוח המנגנון של שוק המט"ח לטובתך.

ללמוד את התחום בצורה מסודרת ומקצועית, מסוחר שמצליח ומרוויח בעצמו ומוכן ללוות אותך לאורך כל הדרך. זהו מקצוע לכל דבר וחשוב להתייחס אליו כך. נכון שזה לא פשוט כמו שכתבתי אבל זה בהחלט אפשרי.

בהצלחה מאיתנו אשפי המט"ח - "יחד נשפר את איכות החיים שלך!"